Украина

Черкаських «земельників» очолив управлінець з цікавою історією

Від сьогодні, 12 квітня, головне управління Держгеокадастру в Черкаській області очолює 58-річний Віктор Григорович Харченко.

Відповідний указ видав в.о. голови Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру Олег Цвях.

В перший робочий день до новопризначеного чиновника завітали активісти та спробували переконати його піти з посади. Але пан Харченко на це не погодився.

Цікаво, що 7 квітня за заявою Харченка було спочатку призначено заступником начальника управління Держгеокадастру в Черкаській області — начальником відділу державного контролю за додержанням земельного законодавства та оперативного реагування Управління з контролю за використанням та охороною земель.

До 6 квітня Харченко, який проживає в селі Геронимівка, що під Черкасами, перебував на посаді заступника начальника ГУ Держгеокадстру в Запорізькій області звідки був звільнений. Тобто без роботи Віктор Григорович пробув всього один день.

У 2009 році перебуваючи на посаді начальника міськрайонного управління Держкомзему у м. Черкаси та Черкаському районі Харченко прийняв пропозицію щодо отримання неправомірної вигоди в 10 тис доларів. За отримані кошти він повинен був підшукати покупця на земельну ділянку. За інформацією правоохоронців, Віктор Григорович прийняв пропозицію щодо надання йому грошової винагороди у розмірі 5% відсотків від суми купівлі-продажу земельної ділянки.

Зазначені кошти Харченко отримав 4 квітня 2012 року.

Проте 12 травня 2015 року Соснівський райсуд Черкас звільнив Віктора Харченка від кримінальної відповідальності у зв’язку із закінченням строків давності притягнення до відповідальності. Тоді ж кримінальне провадження було закрите.

Також Харченко фігурував у кримінальному провадженні, відкритому за фактом службової недбалості.

У матеріалах слідства зазначається, що внаслідок дій Харченка з комунальної власності Черкаської міської ради з порушенням вимог чинного законодавства, вибула земельна ділянка, чим було заподіяно державним інтересам тяжкі наслідки у вигляді матеріальних збитків на загальну суму 484,07 тисяч гривень.

30 вересня 2014 року Придніпровський райсуд Черкас закрив кримінальне провадження про обвинувачення Харченка, звільнивши його від кримінальної відповідальності, у звязку із зі зміною обстановки. В ухвалі суду також зазначається, що в квітні 2013 року за обвинуваченого було внесено заставу в 91,7 тис. грн.

Згідно з даними декларації за 2016 рік, у власності Віктора Харченка перебуває земельна ділянка та квартира в Черкасах. У його дружини – Світлани Володимирівни – 2 земельні ділянки та будинок (141 кв.м.) в Геронимівці. Цікаво, що Харченко подав ще одну декларацію вже 6 квітня цього року перед звільненням із запорізького держгеокадастру. У документі у Віктора Григоровича зявилася ще одна земельна ділянка, набута ще в 1997 році, у його ж дружини – ще один будинок в Геронимівці, набутий 5 квітня 2017 року (за день перед звільненням). У грошових активах Харченко вказав 56 тисяч гривень і 38 тисяч доларів готівки.

Зазначимо, що Віктор Харченко також будував в Черкасах і політичну кар’єру. На початку 2000-х він був депутатом Черкаської міської ради. Уже восени 2015 року Харченко балотувався до міської ради від Партії ветеранів Афганістану, але не пройшов.

До призначення Харченко ГУ Дерджеокадастру в Черкаській області із січня 2017 року очолювала Ольга Залога. До неї начальником була Оксана Сіроштан, ще раніше – Дмитро Мироненко. У грудні 2015 року в. о. начальника Головного управління Держгеокадастру Азер Мірзоєв звільнився “за угодою сторін”. Він виконував обов’язки начальника із червня 2015 року. З лютого до червневого призначення Мірзоєва ГУ встигли поочолювати ще дві особи: Сергій Савченко та Роман Прудкий.

Тобто за два роки обов’язки начальника Держгеокадастру в Черкаській області виконували 7 осіб.

У травні 2014 року співробітники СБУ затримали на хабарі в 57 тис. доларів тодішнього начальника Головного управління Держземагентства в Черкаській області Петра Гамана. Ця справа досі розглядається в судах.

Володимир Поштовий

Copyright © 2007-2018 Информатор - Региональное интернет-издание.
При полном или частичном использовании материалов сайта ссылка
на сайт интернет издания dengi.informator.ua как источник информации обязательна.

Наверх

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: