Информатор Деньги

Украина

Що декларують черкаські депутати? (ч. 2)

Ми продовжуємо аналізувати декларації депутатів Черкаської міської ради. Серед них є ті, які живуть «на одну зарплату» і ті, які володіють нерухомістю, вартістю кілька мільйонів гривень, і тримають готівкою долари і гривні.


У головного «порошенківця» найбільші статки

Поки що лідерство по статкам утримує секретар міської ради від Блоку Петра Порошенка Олександр Радуцький. Він задекларував 285 тис. доларів готівки. Це майже на 100 тис. доларів менше, ніж минулого року. Походження коштів він пояснив тим, що ще з 90-х років працював у бізнесі, тому заробив грошей.

У майновому стані у нього і його дружини за останній рік відбулися певні зміни.
Так, Олександр Радуцький є власником трьох земельних ділянок у Черкасах. На одній із них розташований об’єкт торгівельного призначення, здача в оренду якого повнила сімейний бюджет секретаря у 2016 році на 3 000 грн. Цей торгівельний об’єкт він здавав ТОВ «Хлібний Дім Україна», яке місцеві ЗМІ пов’язують із депутатом міської ради від «Батьківщини» Юрієм Тренкіним.
Також Олександр Романович має в спільній власності із Світланою Радуцькою земельну ділянку в с. Мошни, що під Черкасами.
Він є власником незавершеного будівництва на одній із земельних ділянок – ймовірно житловий будинок в одному із районів Черкас. У 2014 році він також став власником нежитлового приміщення в 22 м. кв. Його вартість декларант оцінив в 64 тис. грн.
Його дружина Наталія Крись володіє житловим будинком і квартирою (спільна власність із Антоніною, Людмилою і Валентином Крись), а також вбудовано-прибудованим приміщенням в 70 м. кв. Право власності на це приміщення вона набула у березні 2016 року.
Якщо прослідкувати доходи родини секретаря за останні три роки, то вимальовується цікава картина.
У 2014 році сукупний дохід родини складав 160 тис. грн. Причому Олександр Радуцький заробив тоді близько 125 тис.
У 2015 році сукупний дохід родини складав – 191 тис. грн.. Причому левову частку – в 157 тис – це були кошти, зароблені чоловіком.
У 2016 році ситуація кардинально міняється. Сукупний дохід родини зростає до майже 1,3 млн. грн. Головним «грошовим ньюзмейкером» стала дружина. Вона заробила майже 1,1 млн грн. З них 21 тис. це заробітна плату, яку вона отримала, працюючи керівником на підприємстві «Дім-арт». Єдиним засновником цього підприємства є Сергій Артеменко. 89 тис. грн. Наталія Крись отримала від здачі в оренду майна. 600 тис. грн. як подарунок від свого чоловіка і ще 418 тис. дохід від продажу майна. Ймовірно автомобіля.
В родині Радуцьких зявився новий автомобіль. Чоловік і дружина користувалися автомобілями Кіа Каренс та Форд. Останній зник з декларації. Натомість з’явилася Мазда-6, придбана у вересні 2016 року за майже 519 тис. грн.

Дружина «батьківщинівця» не показала дохід

Олексій Мельник, депутат міської ради від ВО «Батьківщина» і заступник директора КП «Дирекція пактів» задекларував земельну ділянку і будинок. Нерухомість перебуває у спільній власності з його дружиною. Олексій Мельник є власником автомобіля «Hyundai».

За минулий рік депутат заробив 40 тис. грн. Це заробітна плата заступника директора КП «Дирекція парків». Дружина ж не надала інформації щодо своїх статків. У готівковій формі він зберігає 15 тис. грн.
Примітно, що у декларації за 2014 рік у Олексія Мельника в графі доходи вказаний нуль. Його дружина заробила 10 тис. грн. Все це була матеріальна допомога при народженні дитини.

«Вільна демократка» немає нерухомості, але має кошти на рахунку в банку

Депутатка від «Вільних демократів» Альона Цегвінцева та директор ДНЗ № 73 задекларувала лише заробітну плату і кошти на рахунках в банку.
У неї нема нерухомості. Як пояснила депутатка, її батьки проживають у Лисянці, а в Черкасах вона винаймає житло. Її доходи – це заробітна плата, як директора садка, та пенсія. Загалом вона задекларувала 85 тис. грн. доходу.
Депутатка має на рахунках в банку 1700 грн та 240 доларів, а також тримає готівкою 800 євро.

Лідер «Черкащан» позичив 11 тис. доларів

Депутат міської ради, лідер фракції партії «Черкащани», Іван Сухарьков задекларував дві квартири, що належать його дружині. Сам депутат має земельну ділянку і дачний будинок у с. Червона Слобода, що під Черкасами. Він набув власності на цю нерухомість у 2015 році.

У власності родини два автомобіля «Мітсубіші» і «Нісан».
Дружина є співзасновником двох фірм ТОВ «Кречет-комплекс» та «Агентство безпеки «Кречет». Сам депутат працює на черкаському підприємстві «Азот», яке перебуває в сфері впливу олігарха Дмитра Фірташа. Їхній родинний дохід за минулий рік склав понад 330 тис. грн. Хоча два роки тому родина Сухарькових задекларувала на двох 210 тис. грн. доходу.
Депутат має готівкою 8 тис. доларів та позичив третім особам ще 11 тис. «зелених». Його дружина не надала інформації щодо готівкових коштів.

Родинні статки керівника заводу зменшилися

Олександр Згіблов, депутат міської ради, заступник голови фракції Партії вільних демократів, керівник підприємства «Венето-груп», до складу якого входить черкаський завод «Темп», задекларував квартири, машини, житловий будинок і понад 1 млн грн. готівки.

Олександр Згіблов є власником двох квартир і двох гаражів у Черкасах. Він придбав їх за довго, як став депутатом. А його дружина володіє земельною ділянкою і будинком в с. Свідівок Черкаського району. Він також є власником двох автомобілів: «Шкода» і «Тойота».
За словами депутата, з 1991 року він працює на керівних посадах на різноманітних підприємствах.

«Свободівець» живе на одну зарплату

Депутат міської ради від ВО «Свобода» Іван Косенко живе на одну зарплату. Студен-медик працює в міській стоматологічній клініці. Там він отримав у минулому році 25 тис. грн. зарплатні. Він проживає у будинку, власником якого є його батько.

Ні машини, ні нерухомості депутат не має. Він також не задекларував жодної копійки готівкових коштів.
Начальник залізничного цеху позичив понад 200 тис. грн.
Максим Скорик, депутат від ВО «Черкащани» і начальник залізничного цеху ПАТ «Азот», нічим не відрізняється від багатьох середньостатистичних українців. Квартира, машина і заробітна плата (в 263 тис. грн). Його дружина отримала торік допомогу за доглядом за дитиною в 10 тис. грн.
Однак найцікавіше, що 215 тис грн. Максим Скорик позичив третім особам.
Першу частину нашого матеріалу читайте ТУТ.

Віктор Дяченко

Copyright © 2007-2018 Информатор - Региональное интернет-издание.
При полном или частичном использовании материалов сайта ссылка
на сайт интернет издания dengi.informator.ua как источник информации обязательна.

Наверх

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: