Информатор Деньги

Пресс-релизы

Борис Філатов випробував сплату за проїзд у трамваях через QR-код

У Дніпрі за проїзд у трамваї першого маршруту відтепер можна розрахуватися за допомогою смартфона. Інновація є одним з етапів запровадження електронного квитка.

«Маршрут першого трамваю найбільш затребуваний серед наших земляків. Ним щодня користується близько 90 тис. пасажирів. Ми будемо розповсюджувати систему на інші маршрути. Рухатимемося вперед і в питанні електронного квитка. Наразі триває пошук інвестора, адже повноцінне впровадження проекту коштуватиме близько 8 млн доларів. Та справа цього варта, бо так ми зможемо побороти тіньові оплати», – зазначив мер Дніпра Борис Філатов під час інспекції оновлень в громадському транспорті 21 березня.
Для сплати за проїзд слід відсканувати смартфоном спеціальний код. Вартість квитка списується через інтернет-банкінг. Після цього користувачеві приходить зображення електронного квитка. Схитрувати та зробити скріншот буде неможливо, адже справжній білет – це виключно рухома картинка з різними номерами.
«Наша мета – не один пілотний трамвай. Ми сьогодні показали, що це за технологія, і будемо масштабувати її. Далі в нас буде картка мешканця», – сказала в. о. заступника мера Яніка Мерило.
Наліпками з QR-кодами наразі оснащують 28 трамвайних вагонів  маршруту №1. Новий спосіб оплати опанували вже близько сотні контролерів. У «ПриватБанку» запевняють: готові й надалі допомагати з їхнім навчанням. При цьому вартість квитка у трамваї залишається незмінною – 1,5 грн. Водночас за проїзд можна буде розрахуватися готівкою.
А ще в громадському транспорті  випробовують нову систему сповіщення пасажирів. Сучасний комплекс складається з бортового комп’ютера, 22-дюймового LED-монітора в антивандальному металевому корпусі й механізмів відео- та аудіо інформування. Контент можна завантажити безпосередньо через Інтернет.
Система автоматично оголошує кожну зупинку, нагадує пасажирам про необхідність сплатити за проїзд та пред’явити проїзні документи кондуктору. Назви зупинок на маршруті першого трамваю озвучені міським головою Борисом Філатовим. При цьому голосове повідомлення дублюється на моніторі – це зручна функція для людей з вадами слуху. У планах також встановлення у транспорті камер відеоспостереження та «тривожних» кнопок для зв’язку з поліцією.
Очікується також, що під час руху на екранах транслюватимуть ролики з соціально важливою  інформацією: можна буде дізнатися про те, які нові послуги доступні в місті і як людям скористатися ними. Наприклад, планується показувати відеоінструкції з використання е-квитка та проведення оплати проїзду через QR-код, інформацію про нові послуги в ЦНАПах та інші соціальні ініціативи міста. Оснастити такими моніторами хочуть загалом 28 трамвайних потягів  1-го маршруту (по два вагони в кожному).

Copyright © 2007-2018 Информатор - Региональное интернет-издание.
При полном или частичном использовании материалов сайта ссылка
на сайт интернет издания dengi.informator.ua как источник информации обязательна.

Наверх

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: