Украина

Очільники Черкаської ОДА оберігають чиновників від люстрації?

cherkasi

Під час перевірки ходу люстраційних процесів керівницею КМГО “Молода Черкащина» було виявлено, що в адміністрації і досі працює така собі Криницька Оксана Юріївна. Яка працювала головою Золотоніської РДА у період з 15 червня 2010 року до 9 вересня 2013 року і відповідно до якої потрібно було б застосувати ту частину закону, де сказано, що люстрованими мають бути особи, які обіймали посади в період з 2010 до 2014 року. Якщо поглянути на сайт ОДА, то там вказано, що вона і досі є першим заступником директора департаменту агропромислового розвитку.

То чому Оксану Юріївну обійшли перевірки? У 2014 році, коли головою ОДА став Юрій Ткаченко, її було переміщено з посади керівника цього департаменту на посаду першого заступника. І таким чином її просто вивели з громадського контролю, бо хто цікавиться тими заступниками? Потім, майже відразу, Оксана Криницька пішла на лікарняний у зв’язку з вагітністю та пологами. А за місяць до люстраційних перевірок в ОДА, які розпочалися з березня 2015 року, чиновниця пішла у відпустку по догляду за дитиною, де й перебуває донині. І навіть заяву про згоду пройти люстрацій перевірку Оксана Юріївна не написала, хоча за це вже передбачено однозначне звільнення. В Черкаській ОДА, мабуть, вирішили, що відпустка — поважна причина порушити закон і просто закрили на таке очі. Таким чином людина, яка мала б бути звільнена із забороню займати державні посади, продовжує «числитися» на роботі.

А далі Департамент агропромислового розвитку ОДА реорганізували в управління, в результаті чого посаду першого заступника, яку обіймала чиновниця, ліквідували. « Як тільки вона вийде з декретної відпустки питання щодо її звільнення буде вирішено», – відповів на запит громадських активістів заступник голови ОДА Сергій Овчаренко. Однак питання в тому, чи буде Криницьку звільнено за законом «Про очищення влади» чи з причин ліквідації з посади, тобто зі збереженням усіх виплат та без жодних заборон залишається відкритим.

Але чому стільки уваги до того, щоб вивести пані Оксану з під люстрації? За дивним збігом обставин саме на Золотоніщині знаходиться основний бізнес родини очільника Черкащини Юрія Ткаченка (ТОВ «Золотоніський бекон», ТОВ «Золотоніські сади» — бенефеціар Ткаченко Дмитро Олегович).

cherkasi

 

Можливо це просто збіг обставин, а можливо саме це і стало вирішальним у тому, щоб люстрація відносно чиновниці не відбулася. Адже важко уявити те, що очільниця району могла бути не знайомою з найбільшими в районі інвесторами.

cherkasi

Тож з опікунами Оксані Криницькій щастить при будь-якій владі. Попередній очільник області – одіозний Сергій Тулуб – зробив їй досить стрімку кар’єру. За це пані Оксана не забувала дякувати йому як в своїх інтерв’ю називаючи ледь не рідним батьком, так і старанно імітуючи розквітлий Золотоніський край до його візитів.

Щоб впевнитися в тому, що порушення законодавства все ж таки має місце, громадські активісти звернулися до народного депутата Владислава Голуба, а той – в Міністерство юстиції. Нещодавно було отримано відповідь, яка підтвердила те, що відпустка по догляду за дитиною не є підставою для невиконання закону «Про очищення влади». Тому нині готується звернення на ім’я голови ЧОДА Юрія Ткаченка з вимогою виконати свої посадові обов’язки та звільнити Оксану Криницьку саме у відповідності з люстраційним законодавством.

cherkasi

cherkasi

 

Вікторія Феофілова

Copyright © 2007-2018 Информатор - Региональное интернет-издание.
При полном или частичном использовании материалов сайта ссылка
на сайт интернет издания dengi.informator.ua как источник информации обязательна.

Наверх

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: