Украина

Екс-очільник черкаських порошенківців засвітився в офшорному скандалі

cherkassi

Прізвище відомого українського політика Олега Гладковського «спливло» в «офшорних документах» Panama Papers, що були «злиті» анонімними джерелами журналістам. Гладковський, який до 2014 року носив прізвище Свинарчук і є людиною не чужою для Черкащини, значиться акціонером компанії Teckford Investments Financial Corporation.

Нагадаємо, анонімне джерело надало  Süddeutsche Zeitung (SZ), шифровані внутрішні документи про Mossack Фонсека, панамській юридичній фірмі, яка продає анонімні офшорні компанії по всьому світу.

Ці оболонки фірм дозволяють їх власникам прикривати свої ділові відносини і залишатися в тіні, частково або повністю уникаючи сплати податків від своєї підприємницької діяльності.

За кілька місяців кількість документів продовжувала зростати за межі первісного витоку. У підсумку, SZ придбала близько 2,6 терабайт даних, що зробило цей витік найбільшим, з усіх, з якими журналісти коли-небудь працювали.

cherkassi

Місцем реєстрації офшорних компаній зазвичай є острівні країни, законодавством яких передбачене «м’яке» оподаткування. Якщо такі країни, як Беліз та Панама, дозволяють бізнесменам повністю ухилятися від сплати податків (сплачується лише фіксований податковий збір), то, наприклад, Велика Британія забезпечує низький рівень оподаткування.

За  інформацією, що міститься в базі даних  The International Consortium of Investigative Journalists (Міжнародний консорціум журналістів-розслідувачів) Гладковський є акціонером компанії  Teckford Investments Financial Corporation, зареєстрованої на Британських Віргінських островах. При цьому Гладковський фігурує в скандальних документах під старим прізвищем — Свинарчук. Документальний зв’язок з офшором «порошенківець» має з 2007 року.

cherkassi

Поряд із Гладковським-Свинарчуком другим акціонером компанії на ВГО є кіпріот Геофрі Магістрате, прізвище якого в базах даних стоїть поряд із ще 4 офшорними фірмами.

У свою чергу посередником  Teckford Investments Financial Corporation є кіпрська OMNI MANAGEMENT CONSULTANCY FZE. Ця компанія пов’язана із 1315 (!!!) об’єктами скандалу.

Коментуючи інформацію про свої офшори, яку вже оприлюднила журналістка Анна Бабінець, Гладковський заявив, що компанія Teckford Investments Financial Corporation була заснована для залучення інвестицій і для захисту цього бізнесу від рейдерських атак.

Сам Гладковський народився на Житомирщині, але частину свого життя присвятив Черкаській області. Він був першим керівником обласного осередку БПП (до березня 2015 року) та депутатом Черкаської міської ради (склав повноваження в липні 2014). У 2009 році придбав контрольний пакет акцій корпорації «Богдан» у Петра Порошенка і досі залишається власником.

Зазначимо, що у 2015 році міська влада Черкас придбала 8 тролейбусів за 32 мільйони у луцької компанії «Богдан Моторз», що входить до корпорації «Богдан»

У лютому 2015 Гладковський був призначений першим заступником секретаря РНБО.

Сергій Макаренко

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Copyright © 2007-2018 Информатор - Региональное интернет-издание.
При полном или частичном использовании материалов сайта ссылка
на сайт интернет издания dengi.informator.ua как источник информации обязательна.

Наверх

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: